English

פרוייקטים מורכבים

לאורך שנות פעילותה הופקדה שח"מ מקורות ביצוע על ביצוע מאות פרויקטים מגוונים, החל בפרויקטים נקודתיים ועד לפרויקטים בעלי חשיבות לאומית מן המעלה הראשונה, ואת כולם הוציאה לפועל בהצלחה. הודות לפרויקטים אלו הפכה שח"מ מקורות ביצוע לחלוצת הנדסת המים בישראל, וצברה ניסיון רב ערך בהקמת תשתיות ומערכות מים, מערכות קולחין ושפכים.

 

גם היום ממשיכה שח"מ מקורות ביצוע למלא תפקיד חשוב במשק המים הישראלי לצד פעילותה העסקית הכוללת בישראל ובעולם. בתוך כך, מתמודדת שח"מ מקורות ביצוע עם פרויקטים מאתגרים במורכבותם ובהיקפם, המבוצעים בנקודת זמן קריטית, בצל משבר המים. בפרויקטים אלו, כמו בפרויקטים שביצעה בעבר, מפגינה שח"מ מקורות ביצוע יעילות יוצאת דופן, יכולות מקצועיות מגוונות ועמידה חסרת תקדים בלוחות הזמנים.

 

לשח"מ מקורות ביצוע מגוון רחב של פתרונות להטמעה בפרויקטים השונים או לשילוב בין כלל המערכות.

 

להלן תחומי הפעילות העיקריים של שח"מ מקורות ביצוע:

 •  הקמת תשתיות והנחת קווים;
 •  קידוחי מים רדודים ועמוקים;
 •  ייצור והתקנה של משאבות וציוד שאיבה;
 •  תכנון והקמה של מתקנים לסינון מים וקולחין;
 •  תכנון והקמה של מבני התפלה וטיפול במים
 •  תכנון והקמה של מתקנים לטיפול בשפכים;
 •  תכנון וביצוע מערכות להגנה קתודית;
 •  תכנון וביצוע של מערכות פיקוד ובקרה ומערכות חשמל;
 •  תכנון וביצוע של מערכות ניטור ומיגון מים (איכות וביטחון מים);
 •  הגברת גשמים (זריעת עננים).

   


 

 

עבודות תשתית, הנדסה אזרחית והנחת קווים

במהלך שנות פעילותה הרבות, ביצעה שח"מ מקורות ביצוע מאות פרוייקטים מורכבים ורחבי היקף של הנחת תשתיות מים. בין היתר הופקדה על ביצוע פרויקטים בעלי חשיבות לאומית, כגון המערכת החמישית בירושלים, חיבור מתקני ההתפלה של חדרה, שורק, פלמחים ואשקלון למערכת המים הארצית ועוד פרויקטים רבים אחרים.

 

את הניסיון הרב שצברה בביצוע עבודות תשתית, הנדסה אזרחית והנחת קווים מעמידה החברה לרשות לקוחותיה ומוסרת להם פרויקטים מושלמים מכל בחינה. מיומנויותיה ומומחיותה מאפשרים לה לבצע מגוון עבודות בתחום, ביניהן:

 

• הנחת קווי מים וקולחין עד לקוטר של ''108 (2.8 מטרים) ;

 

• עבודות תשתית ובטון בתחנות שאיבה, במתקני טיפול במים ובמתקני טיפול בשפכים ;

 

• בניית בריכות ושיקומן ;

 

• בניית מאגרי מים ;

 

• התקנת כיסויים צפים למאגרי מים.

 


 

לוחות חשמל ולוחות פיקוד

בהתאם למדיניות הפתרון השלם שלה, שח"מ מקורות ביצוע מייצרת באופן עצמאי את כל לוחות החשמל ולוחות הפיקוד למתקניה. המשמעות עבור הלקוח: סינרגיה מושלמת של הלוחות עם המערכות שבהן הם מותקנים.

 

פעילותה של שח"מ בתחום זה מאושרת על-ידי תו תקן של מכון התקנים הישראלי, המכיר בחברה כמפעל לייצור לוחות חשמל ולוחות פיקוד ברמה 2, עד 3,150 אמפר. אישור זה מהווה עדות לאיכות הגבוהה של הלוחות המיוצרים על-ידי החברה ולעמידתה בתקנים ישראלים ובינלאומיים מחמירים.

 

שירותיה של שח"מ מקורות ביצוע בתחום כוללים לא רק תכנון וייצור של הלוחות, אלא גם את עבודות השטח הנלוות: התקנת הלוחות, הנחת תשתית הכבלים הנדרשת וחיבור מערכות כגון מנועים, חיישנים ואביזרים נוספים למערכת החשמל.

 

בשנים האחרונות משלבת שח"מ במתקניה מערך פיקוד הפועל בשיטת הפרופיבס, במטרה להפחית את כמות כבלי הפיקוד במתקן. בשיטה זו מועבר כבל אחד בלבד (דו-גידי) מלוח הפיקוד לכלל המכשירים. שיטת הפרופיבס מפחיתה את העלויות הכספיות של הקמת המתקן, מגדילה את כמות המידע המועבר ומקטינה במידה ניכרת את מספר התקלות.

 

בנוסף לפיתוח והתקנת מערכותיה, מציעה החברה גם תחזוקה, שדרוג ותיקון של מערכות מתח גבוה קיימות במתקני מים ובמתקני תעשייה שונים, כגון: תחנות שאיבה, מכוני טיפול בשפכים, מערכות טיפול במים, קידוחים וכיו"ב.

 

מדור הנדסת החשמל ומפעל ייצור לוחות החשמל מתכננים ומייצרים לוחות חשמל בהתאם לדרישות תקן 62439-2. בקרת איכות מתמדת מתבצעת על-פי התקנים 62439-2 ו-ISO 9001.

 


 

שירותים אלקטרומכניים

שח"מ מקורות ביצוע ניצבת בחזית הטכנולוגיה הישראלית בכל הקשור לייצור, להקמה ולאחזקה של מערכות מים, ביוב וקולחין. שירותי החברה ניתנים כפתרונות מערכתיים בשיטת ה-Turn Key, או באופן פרטני על-פי דרישה. בין היתר מספקת החברה שירותי ייעוץ, תכנון, ייצור, הקמה, הפעלה ותחזוקה.

 

צוות עובדיה של שח"מ מקורות ביצוע כולל עשרות מהנדסים מומחים בתחומים כמו: כימיה, צנרת, פיקוד ובקרה, מכונות וחשמל. עובדי החברה מחולקים למספר צוותים מקצועיים, המתמחים בשירותי הקמה, אחזקה ותפעול עבור מגוון רחב של מתקנים ומערכות כמו: תחנות שאיבה, משאבות מים, מתקני טיפול במים, מתקני הפלרה והכלרה, מתקני התפלה, מתקני טיפול בשפכים ובקולחין, מתקני אלקטרודיאליזה, לוחות חשמל, מערכות פיקוד ובקרה, מערכות הגנה קתודית ומערכות לניטור ולמיגון של מתקני מים.

 

 

אבטחת איכות

לשח"מ מקורות ביצוע רישיון קבלן רשום. פעילותה נעשית בכפיפות לתקני איכות ישראליים ובינלאומיים, ביניהם התקנים הישראליים: 2008: ISO 9001 ו-ISO 18001 בבטיחות.

 

 

 
 
 

בנוסף להקפדה על הנחיות התקינה, מפעילה שח"מ מקורות ביצוע מערך פנימי של בקרת איכות קפדנית, המפקח על כל פעילות הייצור של החברה. מערך זה מבטיח רמה גבוהה ובלתי מתפשרת של מכלול המוצרים והשירותים שמספקת החברה ללקוחותיה.  ליצירת קשר עם מומחי שח"מ לגבי פרוייקטים מורכבים , נא צרו קשר .

עבור לתוכן העמוד